Těhotenská móda představuje velmi specifický segment trhu. Důležité je, aby se nastávající maminky cítily v tomto oblečení pohodlně a plnilo hlavně praktické funkce. V poslední době se dbá daleko více na kvalitu, jelikož každá maminka chce pro sebe i své budoucí dítě ten nejlepší pocit, který právě kvalitní móda pro těhotné nabízí. Kvalita těhotenského oblečení je navíc podpořena vhodně zvolenými materiály. Jedná se především o bavlnu a lycru.

Druhy těhotenského oblečení

Díky velkému zájmu nastávajících maminek se těhotenská móda začala dostávat i do hlavních kolekcí světových značek. Nejoblíbenějším sortimentem jsou bezpochyby těhotenské šaty. Výrobci dbají na volnost a pohodlnost každého kusu oblečení, jelikož právě šaty dokáží vytvořit krásný dojem při pohledu na těhotnou ženu. Dále se sortiment velmi rozšiřuje o rifle a kalhotyobecně. Těhotenské rifle již nahrazují nevzhledné tepláky či „lacláče“ , které musely těhotné ženy nosit, jelikož rifle či kalhoty zkrátka k dostání nebyly. To vše je již minulostí. Moderní střihy a barvy dodávají i těhotenskému oblečení šmrnc a glanc. I těhotná maminka přeci může být in. Navíc vychází těhotenské móda vstříc jak sportovně založeným maminkám, tak i těm elegantním a každé nabídne přesně to, co potřebuje. Těhotenské oblečení má zkrátka plnohodnotnou pozici ve světě módy.

Trendy v těhotenské módě

Móda pro těhotné také samozřejmě sleduje trendy ve vývoji a variantách oblečení. Obrovské množství šatů, kalhot či sukní dává těhotným ženám široké možnosti výběru. Posledním módním výstřelkem a hitem prodejních sítí je tunika. Barevná, volná a pohodlná tunika, která každou nastávající maminku nadchne a osloví. Navíc moderní těhotenské oblečení je navrhované tak, aby se postupně přizpůsobovalo rostoucímu bříšku a tím bylo stále pohodlné. To zajišťují implantované stahovací pásy a různé regulace. Těhotenská móda je totiž funkční, přizpůsobivá i moderní.